Aleksis Tsipras – naujas Putino draugas Europoje

Autorius: Vincentas Žuvertas Šaltinis: http://www.sarmatas.lt/01/alek... 2015-01-29 09:46:26, skaitė 4601, komentavo 1

Aleksis Tsipras – naujas Putino draugas Europoje


Naujas Graikijos premjeras prieš NATO ir už Krymo aneksiją. Bet kokia jo nuomonė apie Europos sankcijas?

Tai keista ir nesuprantama. Bet tokie faktai. Aleksis Tsipras (Alexis Tsipras) – Putino sąjungininkas (jei ne dvasia, tai veiksmais). Ir gina agresyvią Kremliaus politiką Ukrainoje.

Po Krymo aneksijos Tsipras tapo vienu iš nedaugelio politinių lyderių Europoje (kartu su Marin Le Pen), kurie palaikė Rusijos liniją. Praėjusių metų gegužę jis net pabuvojo su vizitu Maskvoje, kuri jį priėmė aukštu lygiu: jį sutiko pati Valentina Matvijenko viršutinių parlamento rūmų pirmininkė ir artima Vladimiro Putino bendražygė.

Kaip rašė graikų MIP, jis palaikė pusiasalio aneksiją ir organizuotus Ukrainos rytuose separatistų referendumus, nors tie vakarų šalyse iššaukė tik kritikos bangą.

Sukilėlių puolimas – gera žinia

Pagal Radio Liberty informaciją, jo partija „Syriza“ pareitų metų rudenį balsavo prieš susitarimą dėl asociacijos tarp Ukrainos ir Europos Sąjungos. Ir susilaikė balsuojant dėl rezoliucijos, kuria buvo siekiama pasmerkti Sacharovo įkurtos teisių gynimo organizacijos „Memorial“ uždarymą.

Oficialus partijos atstovas Kostas Isihos (Costas Isihos) taip pat pasveikino „darantį įspūdį prorusiškų separatistų puolimą“ pereitą rudenį.

Ne paskutinį vaidmenį tokiame palaikyme vaidina ir pravoslavų tikėjimas.

Bet tai dar ne viskas, jis, kaip ir Marin Le Pen, nori, kad jo šalis pasitrauktų iš NATO. Tai juodu ant balto užrašyta sudėliotoje 2013-aisais jo partijos programoje. Apie kažką daugiau Kremlius ir svajoti negali.

Kas dėl europietiškų sankcijų?

Ar bandys Tsipras pakeisti Europos Sąjungos politiką Rusijos atžvilgiu, kuri turi būti patvirtinta visų 28 jos narių? Ar sunaikins jis sankcijų arsenalą, kuris buvo patvirtintas praėjusiais metais po Krymo aneksijos ir įsiveržimo į Ukrainos rytus (?)?

Greitai mes tą sužinosime. Vasario 12 ES šalių narių užsienio reikalų ministrai susitiks eilinį kartą, kad aptarti naujų priemonių paketą prieš Rusiją ryšium su kruvinu sukilėlių puolimu Mariupolyje. Vėliau, kovo mėnesį baigiasi priimto prieš metus sprendimo, dėl draudimo išduoti vizas ir kai kurių ukrainiečių ir rusų aktyvų užšaldymo, galiojimo laikas. Jį reikalinga pratęsti. Be viso to – vienbalsiai.

Kaip ten bebūtų, tačiau ne faktas, jog Tsipras eis kaktomuša prieš stambiausias Europos šalis ir Eurokomisija, jo šalies skolų aptarimo fone. O jo noras apginti rusų sąjungininkus bus silpnesnis , mat anie dabar negali jam padėti finansiškai…

L’OBS“, Prancūzija

Nuo Sarmatas.lt redakcijos:

Galima buvo numatyti, jog Tsirpas iškart po rinkimų bus puolamas visais frontais – puolimas jau prasidėjo. Ir spaudimą patirs milžinišką, pirmoje eilėje iš JAV. Žinoma netiesiogiai, o per JAV vasalus Europoje. Ar atsilaikys? Pamatysime.