Reperis FILMIK: „Lietuvos muzikai reikia lenkų kalbos“

Autorius: Miglė Narkevičiūtė Šaltinis: http://radikaliai.lt/radikalia... 2015-01-28 13:17:43, skaitė 4081, komentavo 1

Reperis FILMIK: „Lietuvos muzikai reikia lenkų kalbos“

„Suabejočiau, kurią merginą vesti, bet muziką vesčiau tikrai,“ – teigia Lietuvoje gimęs ir augęs reperis Filmik, žengiantis pirmus žingsnius hip-hopo scenoje ir pristatantis naują dainą „Stare Dobre Czasy“ (liet. seni geri laikai). Vaikinas – jaunosios hip-hopo kartos atstovas, tekstus rašantis lenkų kalba. Atlikėjui svarbu, kad Lietuvos hiphopo kultūra būtų turtinga ne tik skambesiu bei technika, bet ir kalbomis. Multikultūriškumas į hiphopo skambesį įberia savotiškų prieskonių tiek kalbų, tiek technikos atžvilgiu.


Filmik - Sztuka


Filmik – Stare Dobre Czasy

KAS, JEI NE TU? KADA, JEI NE ŠIANDIEN?

Filmik įsitikinęs, kad hiphopas nėra tik mados, populiarumo ar pasididžiavimo dalykas: „Tai – kultūra. Tu negali vakare būti hiphoperis, o ryte – paprastas įmonės tarnautojas. Jeigu priklausai šiai kultūrai, tai esi jos dalis visą laiką“. Repo dainų tekstai pasako, kaip gyvenimą mato MC. Kiekvienos dainos tekstas turi užkoduotą žinutę ar temą, kurią reperis bando perteikti per savo matymo prizmę, drąsiai įterpdamas aktualijas ar istorinius faktus.

Hiphopas yra internacionalus – nėra kalbos barjero, be to jo visi elementai glaudžiai susiję. Pasak Filmik, jeigu šalyje bus daugiau atlikėjų, repuojančių arba dainuojančių skirtingomis kalbomis, ne tik šalies hiphopo kultūra taps turtingesnė, bet ir daugiau žmonių iš skirtingų šalių sužinos apie Lietuvą. Iki šiol šalyje nebuvo nė vieno reperio, kuris produktyviai kurtų lenkų kalba.

VIETOJ LANGŲ DAUŽYMO AKMENIMIS – EILUČIŲ PILDYMAS RAŠALU

Kam daužyti langus, mėtant į juos akmenis, kai gali emocijas išlieti tekstu? Dar geriau, kai tos emocijos, tapusios muzika, padeda kitiems susitvarkyti su savo jausmais.

MC Filmik labai daug dėmesio skiria tekstams, kurie atspindi jo asmenybę. Jis bando išreikšti tai, ką jaučia arba kaip išgyveno skirtingus gyvenimo etapus, istorijas. Filmik kūryboje kaip ir gyvenime daug dėmesio skiriama menui. Dainose galima aiškiai pajusti jo poziciją visuomenės aktualijoms, atrasti jausmų prilyginimą muzikai, netgi sužinoti apie hiphopo šaknis. Tvarkinga technika bei tikslūs žodžiai leidžia judėti teisinga kryptimi.

ATGAL Į ATEITĮ – SKAMBESYS IŠ 90-ųjų

Jauną atlikėją labiausiai įkvėpia true school muzikos stilius, kuris buvo itin populiarus 90-aisiais. Tai laikotarpis, kuris dar dažnai vadinamas auksiniu hiphopo amžiumi. Būtent tuos laikus Filmik bando perkelti į XXI amžių nevengdamas ir muzikinių eksperimentų.

Atlikėjui labai svarbu kokybė, atsakingas požiūris į darbą. Filmik džiaugiasi, kad pirmuosius žingsnius muzikinėje scenoje deda bendradarbiaudamas su patyrusiais Lietuvos beatmaker`iais ir prodiuseriais.

Debiutuojantį atlikėją Filmik galima išgirsti naujausiame Alhi albume „Sustok akimirka žavinga“, kuriame skamba judviejų atliekamas kūrinys „Atradimo džiaugsmas“.

STARE DOBRE CZASY

Kūrinyje „Stare Dobre Czasy“ (liet. Seni geri laikai) kalbama apie hiphopo muzikos praeitį vadinamojo true school`o laikais. Į juos žvelgiama su nostalgija, nes 90-aisias muzika skambėjo nuoširdžiau, nesiekiant vien tik šlovės. Tų laikų MC savo muziką iš širdies, atsiribodami nuo komercinio spaudimo. Todėl dainoje kreipiamasi į klausytoją su klausimu, ar ta dalis, kuria jauti meną, vadinasi širdis ar akmuo?

Nuorodos:

MC Filmik