Doleris mirs, o auksas pabrangs dvigubai

Autorius: Newscom.md Šaltinis: http://sauksmas.lt/doleris-mir... 2015-01-23 09:39:27, skaitė 4224, komentavo 1

Doleris mirs, o auksas pabrangs dvigubai

Šveicarijos centrinio banko veiksmai sukels derivatyvų krizę ir prives prie euro „mirties“, rašo leidykla silverdoctors.com. Žvelgiant į praeitos savaitės sprendimą – atrišti franką nuo euro – toliau straipsnyje pateiksime finansų eksperto Džimo Vilio išvadas.

Visų pirma, jis sako, kad šveicarų pasitraukimas nuo pririšto euro prie aukso, o tai pat ir daugiamilijardiniai prekybos nuostoliai, atves prie masinių derevatyvų nuostolių ir žlugdančiai įtakai kitiems finansų sistemos sektoriams. Šveicarijos veiksmai prives prie reikšmingo įvykių pagreitinimo – „žaidimo pabaigos“, ir mes matome potencialią euro „mirtį“.

Doleris-žlugs-o-auksas-brangs-dvigubai-1

Šveicarijos ataka kaktomuša taip pat sukels pasaulinės valiutos perkrovą ir naujos aukso vertės nustatymą.

Burbulas sudarytas iš 2 trlj. naftos obligacijų tuoj tuoj sprogs. “Infekcija” ims plisti toliau ir tai turės dar blogesnius padarinius nei nekilnojamojo turto rinkos žlugimas 2008 – ais metais. Federalinė rezervų sistema (FED) prarado dolerio kontrolę. Nusimatomi Europos bankų žlugimai lemstai tai, kad paniškai bus lekiama prie aukso.

2015 m bus panašiai kaip „Lehman“ bankui – keletas stambiausių vakarų bankų pasidalins šio banko likimą. Ir tai reiškia „žaidimo pabaigą“.

Kai Putinas “perjungs savo jungiklį”, doleris bus miręs, o auksas pabrangs dvigubai. Ir galų gale „GREXIT“ (Graikijos išėjimas iš euro zonos) išdraskys ES.

Tarp kitko apie auksą.

Centrinis Vokietijos bankas pratęs savo aukso, saugomo Prancūzijos ir Niu – Jorko rezerviniuose bankuose, rezervų repatriaciją. Pagal 2014 m. pateiktas išvadas, Franfurte prie Maino į Bundesbanko saugyklą pervežta apie 120 t aukso. Iš jų 35 t buvo išvežtos iš Paryžiaus banko ir 85 t iš Niu – Jorko FED, įeinančią į JAV FRS sudėtį.

2013 m nuo duoto plano realizavimo pradžios bendras sugrąžinto Vokietijos aukso kiekis siekė 157 t, t.y. 67 t buvo išvežtos iš Paryžiaus ir 90 t iš Niu – Jorko. Iki 2020 metų Vokietijos centrinis bankas planuoja susigražinti dar 517 t brangiojo metalo: 307 t bus grąžinama iš Prancūzijos, o 210 t iš JAV.

Pagal 2014 gruodžio 31 d oficialius duomenis Vokietijos auksas saugomas: Bundesbanke – 35,2 % (1192 t), JAV banke – 42,8 % ( 1447 t), D. Britanijoje (Anglijos banke) – 12,9 % (438 t), Prancūzijoje – 9,1 % (307 t).