Aš jus išmokysiu skaityti, matyti, girdėti, suprasti ir veikti. Arba ne….

Autorius: Bronislavas Burgis Šaltinis: http://burgis.lt/as-jus-ismoky... 2015-01-23 02:40:04, skaitė 6689, komentavo 1

Aš jus išmokysiu skaityti, matyti, girdėti, suprasti ir veikti. Arba ne….

Bronislovas Burgis

Šitiek rašančių, šitiek guodžiančių, šitiek sunerimusių, šitiek puolančių, keikiančių…

Tuoj užbaigsiu tą temą.

1. Aš nebijau jokio teismo ir jokios teisėsaugos! Man nereikia užuojautos! 1980 metais aš vienas priverčiau KGB pripažinti, kad mūsų šeima į Sibirą buvo ištremta neteisėtai, tai šis procesas man – vieni juokai!

2. „Delfi“, BNS, lrytas, „15min“, Generalinės prokuratūros atstovė Elena Martinonienė, LNK ir visi, kas tik nori gali apie mane rašyti, o aš negaliu? Atsipeikėkite! Veiksmas lygus atoveiksmiui.

3. Manęs neslegia jokios depresijos, man nereikia jokios psichologinės ar kitokios pagalbos – aš pats gyvenu savo gyvenimą! Ir gyvenu taip, kaip noriu, o ne taip, kaip kai kurie norėtų.

4. Garliavos tema: ar jūs nepajėgūs suprasti, kad aš nei už tuos, nei už kitus, o primenu tą temą tik todėl, kad teisėsauga, visos jos dalys, turi viską laiku pamatyti, viską laiku padaryti, kad teisėsauga turi prisiminti – Temidė yra užrištomis akimis, nešališka ir neparsiduodanti.

5. Savižudybės tema. Aš nesiruošiu, niekada nesiruošiau nusižudyti, ar jūs išprotėjote? Perskaitykite: „… kodėl mane dabar taip dažnai aplanko mintys apie savižudybę?“ Mintys apie savižudybę – tai ne noras nusižudyti, ne planai nusižudyti! Jūs, matyt, visai nesimokėte filosofijos:

Tokią pat norminę gero gyvenimo sampratą pasirenka ir stoikai. Seneka išdidžiai atmeta baimę pačiam pasirinkti gyventi ar mirti. Svarbu apsisprendimo laisvė. «Tau malonu gyventi? Gyvenk. Nemalonu – gali grįžti ten, iš kur atėjai.» [Seneka. Laiškai Lucilijui] Šie  Senekos argumentai primena F. Nietzsche’s refleksiją: «Mintis apie savižudybę – didelė paguoda: su ja sėkmingai išgyvenama ne viena niūri naktis.» [Anapus gėrio ir blogio]

Man malonu gyventi! Man malonu kovoti! Todėl ir aplanko mintys apie savižudybę (savižudybes), kad tvirtai ir aiškiai sau atsakyčiau – ne, aš neišeisiu!

Baigiu. Šiek tiek nesmagu, kad net man artimi žmonės suabejojo mano ryžtu pasipriešinti smurtui, niekšybei, žvėriškumui. Suabejojote? Palikite mane vieną! Susitiksime po mano pergalės. O dabar – tyla. Nieko neklausinėkite – nieko nekomentuosiu!