Davose rusai skandina krizę ikruose ir degtinėje

Autorius: Fabrisas Node-Langlo Šaltinis: http://www.sarmatas.lt/01/davo... 2015-01-22 09:10:44, skaitė 5144, komentavo 1

Davose rusai skandina krizę ikruose ir degtinėje

Andrejus Kostinas VTB banko prezidentas (su akiniais nuo saulės), be abejo geros nuotaikos, su Alisher Usmanov, Metalloinvest konglomerato savininku
Andrejus Kostinas VTB banko prezidentas (su akiniais nuo saulės), be abejo geros nuotaikos, su Ališeriu Usmanovu, "Metalloinvest" konglomerato savininku

Lyg metęs iššūkį sankcijoms ir rublio kurso kritimui, VTB bankas organizavo Davoso forume šventę su ikrais, degtine, milijardieriais, gražiomis merginomis ir privačiu Emiro Kusturicos koncertu.

Antradienį vakare pakviestuosius į šventę viešbutyje Inter Continental Davose sutikdavo mielos merginos apsirengusios aukso blizgučiais išsiuvinėtomis suknelėmis ir girliandomis, kurios dosniai visus vaišino degtine ir ikrais. Ir visa tai rusų valstybinio VTB banko dosnumo dėka. Privataus vakarėlio programoje, kurį organizavo Pasaulinio ekonomikos forumo oficialaus atidarymo išvakarėse, buvo įrašytas serbų režisieriaus Emiro Kusturicos ir jo orkestro No Smoking, italų gitaristo Al Di Meola ir rusų dainininko Leonido Agutino koncertas. Ji tikėti užrašu ant pakvietimų – svečių laukė „šiuolaikiška rusiška atmosfera“.

Laukiama šiais metais Rusijoje 3-5% recesija, rublio kurso ir naftos kainų kritimas, vakarų sankcijos… niekas negali priversti rusų elgtis tyliai Davose. 2015 metais į Rusijos delegacijos sudėtį įėjo 73 žmonės, devyniais mažiau nei pereitais metais. Dabar joje nėra ir Vladimiro Putino su Dmitrijum Medvedevu, kurie būdavo dažnais forumo svečiais.

Nežiūrint į Vakarų sankcijas, kurios riboja VTB prieigą prie tarptautinių finansinių rinkų, jis vis tiek įrašytas į Davoso forumo „strateginių partnerių“ sąrašą, lygiomis su Microsoft ir Goldman Sachs banku.

„Davose visada džiaugiamės sutikdami savo rusiškuosius draugus“, – pareiškė vakarėlyje forumo organizatorius ir jo įkūrėjas Klausas Švabas. „Pas mus čia yra draugai, ukrainiečiai, europiečiai, amerikiečiai“, – paskelbė šventės organizatorius Andrejus Kostinas. Jo žodžiais tariant „tarptautiniuose santykiuose atsirado įtampa“ dėl Ukrainos krizės, „bet tai neatsiliepia asmeniniams santykiams“.

Informacija apie vakarėlio kainą laikoma paslaptyje, tačiau netikėtas šveicariško franko kurso augimas aiškiai padarė ją tik brangesne. Rublis prarado 49% vertės franko atžvilgiu per pastarąjį pusmetį ir 16% – per praėjusią savaitę.

Le Figaro“, Prancūzija