Lito laidotuvėse

Autorius: Kristina Sulikienė Šaltinis: https://visuomenedotcom.wordpr... 2015-01-16 22:18:02, skaitė 5355, komentavo 1

Lito laidotuvėse

Picture 1425Picture 1442
ALBERTO SULIKO NUOTRAUKOS

Tokiose akcijose, kokia vyko Kaune 2015 01 16, turbūt svarbiausia ne kas vyksta oficialiojoje dalyje, bet kas vyksta po. Nuėjome pasibūti su akcijos organizatoriais, dalyviais, ir paaiškėjo, jog patekome pas seną Sąjūdžio šaiką, kur kalba tik vienas, visi kiti klauso ir aklai pritaria.

Na mes, svečiai nepritarėme, ir netylėjome. Kai kurioms nepatiko. O jau kai pasireiškė Ramūnas Alaunis ir paklausė, kam gedėti simbolio, kurį sukūrė faktiškai fašistinė tarpukario valstybė, tai kilo baisus pasipiktinimas.

Tačiau jis nugeso vien dėl to, kad dabartinė sąjūdžio gauja vaidina antisistemikus. Esą, išklausome. Nors kitos nuomonės nepriima.

Nepriėmė ir nuomonės apie tai, jog neegzistuoja įstojimo į NATO dokumentai. https://visuomenedotcom.wordpress.com/2014/10/19/ne-istojimo-i-nato-peripetijos/

Matote, Klumbys balsavo prieš, tiesa, kurią dieną, neatsimena. Apie tai jau rašyta mūsų bloge, jog jeigu tikėtume spauda, tai Rolandas Paksas turėjo pasirašyti dokumentą kovo mėnesį, kuris buvo sukurtas tik gegužę, o svarstytas Seime liepą. Tačiau Klumbys patikino, jog mes tikrai esame NATO, nes Seime buvo balsuojama dėl „NATO sutarties ratifikavimo“.

Šiaip tai sutartį pirma reikėtų pasirašyti, tada pripažinti.

Jau apie tai irgi rašėme. Jeigu niekas nepasirašė tos stojimo į NATO sutarties, tai ratifikuok tu tą NATO steigimo sutartį, pripažink NATO egzistenciją.

Įdomūs įspūdžiai.

Gal liko tik vienas tikras įspūdis iš šiandienos lito laidojimo: jog Razminas kalba nuoširdžiai.

Ir jog jis nuoširdžiai kovoja. Tiesa, jo niekas pasibūti su sąjūdžio dinozaurais ir nepakvietė.

Kristina Apanavičiūtė – Sulikienė

---

Ramūno Alaunio komentaras.

alaunis

Deja, reikia pripažinti, kad Litas buvo fašistinė valiuta ir niekada netarnavo eiliniam žmogui nei Smetonos laikais, nei nuo tada, kai jis buvo vėl priimtas 1993 metais, kai Lietuvoje po 1990-ųjų Kovo 11 buvo restauruotas kapitalizmas. Litas tarnavo tik Lietuvos kriminaliniam politiniam elitui, bankininkams ir stambiesiems pramonininkams.

Pats Litas, kaip valstybingumo simbolis visada buvo Lietuviškųjų fašistų įrankis skirtas manipuliuoti žmonių nacionaliniais jausmais, tačiau niekada tiem paprastiems žmonėms netarnavo.

Čia iš tikrųjų ne tik Lito, kuris tarnavo Lietuvos fašistiniam elitui laidotuvės, bet nacionalinės valiutos emisijos teisės laidotuvės ir tuo pačiu Lietuvos suvereniteto laidotuvės. Lito panaikinimas reiškia, kad Lietuvos Vyriausybė bus visiškai priklausoma nuo ES privataus finansinių rinkų sektoriaus

Tikrojo, nacionalinio Lito laidotuvės prasidėjo vos Lietuvoje atkūrus kapitalizmą – 1990 Kovo 11-ą.