Rusija: F-16 ir jų aerodromai bus teisėtas taikinys, jei šie lėktuvai dalyvaus koviniuose skrydžiuose

Autorius: Algimantas Lebionka Šaltinis: http://lebionka.blogspot.com/2... 2024-06-11 17:44:00, skaitė 844, komentavo 30

Rusija: F-16 ir jų aerodromai bus teisėtas taikinys, jei šie lėktuvai dalyvaus koviniuose skrydžiuose

Ukrainos karinės oro pajėgos gali laikyti kai kuriuos F-16 karo lėktuvus užsienyje, kad apsaugotų juos nuo Rusijos smūgių, pranešė žinių agentūra "AP"

Savo ruožtu, Rusijos žinių agentūra "Ria naujienos"  pranešė, kad naikintuvai F-16 ir aerodromai už Ukrainos ribų, kuriuose jie gali būti dislokuoti, taps teisėtu Rusijos ginkluotųjų pajėgų taikiniu, jei jie dalyvaus koviniuose skrydžiuose. Apie tai informavo Valstybės Dūmos gynybos komiteto vadovas Andrejus Kartapolovas.

Anksčiau Ukrainos karinių oro pajėgų vadavietės aviacijos viršininkas Sergejus Golubcovas sakė, kad Ukraina dislokuos dalį F-16 naikintuvų užsienyje.

"AP" publikacijoje rašoma, kad Belgija, Danija, Nyderlandai ir Norvegija įsipareigojo suteikti Ukrainai daugiau kaip 60 JAV pagamintų naikintuvų F-16, kad padėtų Ukrainai atremti Rusijos atakas. Ukrainos pilotai šiuo metu mokomi skraidyti šiais karo lėktuvais prieš jų pristatymą, kuris turėtų prasidėti vėliau šiais metais.

Ukrainos karinių oro pajėgų aviacijos vadovas Serhijus Holubcovas sakė, kad „tam tikras skaičius lėktuvų bus laikomas saugiose oro bazėse už Ukrainos ribų, kad į juos nebūtų galima taikytis“.

S. Holubcovas JAV vyriausybės finansuojamam Laisvosios Europos radijui ir Laisvės radijui sakė, kad šie F-16 gali būti naudojami pakeisti sugadintus orlaivius, kai jie bus remontuojami, taip pat mokyti ukrainiečių pilotus užsienyje.

„Tokiu būdu operatyviniame lėktuvų parke visada galėsime turėti tam tikrą skaičių orlaivių, atitinkančių mūsų turimų pilotų skaičių“, - sakė jis. „Jei bus daugiau pilotų, Ukrainoje bus daugiau orlaivių.“

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas yra perspėjęs, kad Maskva gali apsvarstyti galimybę smogti NATO šalių objektams, jei juose bus dislokuoti Ukrainoje naudoti karo lėktuvai.

„Jei jie bus dislokuoti oro bazėse už Ukrainos sienų ir naudojami kovai, turėsime apsvarstyti, kaip ir kur smogti kovai prieš mus naudojamoms priemonėms“, - pernai sakė V. Putinas. „Tai kelia rimtą pavojų, kad NATO bus dar labiau įtraukta į konfliktą“.

Kovo mėnesį Rusijos lyderis dar kartą perspėjo Ukrainos Vakarų sąjungininkes nesuteikti oro bazių, iš kurių naikintuvai F-16 galėtų vykdyti išpuolius prieš Kremliaus pajėgas. Tos bazės taptų „teisėtu taikiniu“, sakė jis.

„F-16 gali nešti branduolinį ginklą, ir mes taip pat turėsime į tai atsižvelgti organizuodami savo kovines operacijas“, - pareiškė V. Putinas.

Ukrainos pusė tikisi, kad F-16 padės apsaugoti fronto liniją ir pasienio regionus nuo rusiškų sparnuotųjų bombų, kurios padarė daug žalos kariams ir gyvenamiesiems rajonams, įskaitant Charkovą. Sklandžiosios bombos - tai sunkiosios sovietinių laikų bombos su tikslaus nukreipimo sistemomis, paleistos iš lėktuvų, skrendančių už priešlėktuvinės gynybos zonos ribų.

„Manau, kad pirmiausia mums pavyks nustumti lėktuvus, kurie mėto skraidančias bombas toliau nuo kontaktinės linijos“, - sakė S.Holubcovas. „Jei mums pavyks juos nustumti dar bent 30-50 kilometrų (19-31 mylią), tai jau bus galima laikyti lūžio tašku ir pasiekimu, jei ne pranašumo, tai pariteto oro erdvėje.“