M. Puidokas. Kodėl PSO pandemijos valdymo sutartis – grėsmė mums visiems!?

Autorius: Alkas.lt Šaltinis: https://alkas.lt/2024/05/27/m-... 2024-05-28 16:44:00, skaitė 929, komentavo 7

M. Puidokas. Kodėl PSO pandemijos valdymo sutartis – grėsmė mums visiems!?

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) planuoja priimti naują pandemijos valdymo tarptautinę sutartį. Ši sutartis atimtų iš valstybių suverenitetą – tai yra galimybę spręsti savarankiškai pandemijų valdymo klausimus. Aš, kaip Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas, pasirašiau kreipimąsi į PSO, kuriame įvardinti šios sutarties pavojai žmonėms.

Gegužės 23 dieną Vašingtone įvyko ypatingai svarbus renginys – „Suvereniteto viršūnių susitikimas“ („Sovereignty Summit“), kurį surengė vienas iš JAV respublikonų partijos lyderių  senatorius Ronas Džonsonas (Ron Johnson). Jo iniciatyvą palaikė dar 24 JAV senatoriai. Šiame susitikime dalyvavome kaip Lietuvos atstovai kartu su aktyviu visuomenininku ir kovotoju prieš šį susitarimą – Žilvinu Tratu.

Žilvinas Tratas | asmeninė nuotr.

Žilvinas Tratas | asmeninė nuotr.

Šis renginys yra nepaprastai svarbus visiems, kurie rūpinasi Lietuvos kaip laisvos ir nepriklausomos valstybės teisių išsaugojimu.

Kartu su kitų parlamentų nariais iš 28 šalių ir 6 žemynų aš, kaip Seimo narys, pasirašiau kreipimosi laišką skirtą PSO. Jame yra aiškinama, kodėl aršiai PSO brukamas pandeminės sutarties pasirašymas yra toks pavojingas.

Kreipimosi laišką į PSO jau pasirašė tokios šalys kaip JAV, Jungtinė Karalystė, Vokietija, Kanada, Australija, Brazilija, Kroatija, Estija, Suomija, Italija, Lietuva, Lenkija, Švedija, Šveicarija, Urugvajus, Filipinai, Pietų Afrikos Respublika ir kt.

Planuojamas ateities pandemijų valdymo susitarimas pakeis mūsų pasaulį negrįžtamai!

PSO planuoja pakeisti tarptautines sveikatos taisykles ir priimti naują pandemijos sutartį, kuri atimtų iš valstybių suverenitetą. Pasirašius sutartį PSO galėtų vienašališkai skelbti pandemijas, sveikatos krizes ir tuo pačiu vienašališkai reikalauti taikyti priemones, skirtas kovai su tomis krizėmis. Uždarymai, įvairūs teisių, tarp jų – ir konstitucinių teisių, ribojimai taptų teisėtais!

Jei nenorime, kad pasikartotų visai neseniai pasibaigusi pandemija dar blogesniame variante, privalome tam pasipriešinti!!!

Kitu atveju gyvensime nuolatinėje diktatūroje. Nereikia pamiršti, kad dar visai neseniai gyvenome su (ne)galimybių pasais, kurie buvo įteisinę žmonių segregaciją ir dalinimą į lygius ir lygesnius.

Lietuvos Respublikos konstitucinis teismas dar praeitą rudenį pateikė paaiškinimą, kad tame problemos jokios nematė…

Dabartinis planuojamas PSO pandeminis susitarimas suteiktų galimybes įtvirtinti skaitmeninę diktatūrą globaliai ignoruojant vietinę šalių valdžią. Tad ar norime gyventi tokiame pasaulyje? Juk paaiškėjo, kad buvau teisus kartu su tais, kurie sakė, kad nuo Covid skiepų buvo nesaugios ir sukėlė sunkius šalutinius poveikius. Dabar apie tai rašo viso pasaulio spauda, o tada mus kaltino sąmokslo teorijomis ir visai paniekinamai tyčiojosi vien dėl to, kad gynėme žmonių teisę apsispręsti – skiepytis ar ne.

Sutinkame nuolat žmones, kurie patikėjo, buvo suklaidinti ir dabar priversti nuolat gydytis dėl Covid skiepų sukeltų sveikatos sutrikimų.

Pandeminė diktatūra Lietuvoje parodė, kaip pavojinga, kai įtakingų farmacijos korporacijų korupcija ES lygmeniu paverčia ištisas valstybes to įkaitėmis, o žmones tik jų sraigteliais…

Vašingtono Suvereniteto viršūnių susitikimo („Sovereignty Summit“) rengėjai ir dalyviai ragina atidėti sprendimą dėl tarptautinių sveikatos priežiūros taisyklių pakeitimų ir naujos pandeminės sutarties, nes tvirtina, kad PSO pažeidė savo pačios įstatus, pagal kuriuos apie pasiūlymus dėl pakeitimų turi būti pranešta 194 valstybėms narėms ne vėliau kaip prieš 4 mėnesius.

Pasiūlymas dėl pakeitimų buvo pateiktas tik prieš kelias savaites, todėl nebuvo pakankamai laiko susipažinti su siūlomais pakeitimais.

Kas suteikė Arūnui Dulkiui teisę priimti sprendimus už visus Lietuvos žmones?

Gegužės 27 dieną prasidės Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) 77-oji sesija, kurioje gali jau būti priimtas ir pats pandeminio susitarimo tekstas.

Mūsų sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys visai neseniai yra viešai yra teigęs apie šio susitarimo svarbą: „Bet iš principo noriu pasakyti, kad mes, Lietuva, palaikome, kad yra svarbi tokia pandemijos sutartis<…>“

Beje mūsų ministras ir dalyvaus minėtoje sesijoje kaip Lietuvos atstovas. Nejaugi ir vėl turėsime situaciją, kada be Seimo žinios bus pasirašyta sutartis paveiksianti mūsų visų gyvenimus!?

Tad mes viešai kreipiamės į Sveikatos apsaugos ministrą A. Dulkį klausdami, kas jam suteikė teisę priimti sprendimus, kuriuos turėtų priimti Seimas!?

Ar nereikėtų atsiklausti visų pirma Lietuvos žmonių nuomonės prieš priimant tokios svarbos sprendimus.

Kas laukia pasaulio – kitaminčių persekiojimo laikai ar sveiko proto pergalė?

Dabartinis siūlomas PSO sutarties tekstas sukurtų totaliai kontroliuojamą visuomenę, kurioje kitaminčiai būtų persekiojami!

Būtų labai lengva susidoroti su politiniais oponentais bei tiesiog sistemai neparankiais žmonėmis prisidengiant tariama visuotine gerove.

Be to, patvirtinus viso pasaulio mastu šį pandeminį susitarimą būtų atvertos durys dar didesniam galios svertų atidavimui į multinacionalinių farmacijos korporacijų rankas. Covid-19 pandemija tada atrodytų kaip lengvas sapnas palyginus su tuo kas mūsų laukia.

Tačiau žmonės visame pasaulyje bunda, apie Covid-19 pandemijos metu vykusius korupcinius skiepų pirkimo sandorius jau kalbama garsiai.

Kaip minėjome, vis garsiau kalbama ir apie šalutinius Covid-19 skiepų poveikius žmonėms. AstraZeneca skiepų skandalas tai tik patvirtina, kai buvo atšaukta šių skiepų gamyba.

Vis daugiau įvairiose šalyse kyla abejonių dėl pandeminio susitarimo teksto. Tokios šalys kaip Jungtinė Karalystė ir Slovakija, kalba garsiai, kad nepalaikys PSO siūlymų.  

Tikimės, kad JAV bei kitų šalių atstovai PSO sesijoje atsižvelgs į kritišką nuomonę, kuri buvo išsakyta tiek „Suvereniteto viršūnių susitikime“ („Sovereignty Summit“), tiek išreikšta kitais kanalais įvairiose pasaulio šalyse ir priims sprendimą nepalaikyti šio PSO pandeminio susitarimo.

Kviečiame žmones rašyti laiškus A. Dulkiui ir reikalauti, kad jis nepasirašytų šio pavojingo viso pasaulio žmonėms susitarimo.