Anušauskas nori kariauti

Autorius: BūkimeVieningi.lt Šaltinis: https://bukimevieningi.lt/anus... 2021-11-27 21:33:00, skaitė 881, komentavo 37

Anušauskas nori kariauti

Landsbergių režimo Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas paragino ES atkreipti dėmesį į Rusijos pajėgų telkimą prie Ukrainos sienų, praneša Krašto apsaugos ministerijos (KAM) spaudos tarnyba.

Penktadienį ministras susitiko su Europos Sąjungos Karinio komiteto pirmininku generolu Claudio Graziano, su kuriuo aptarė „neįprastą Rusijos karinių pajėgų telkimą prie sienos su Ukraina“. Ministras pabrėžė, kad ES negali būti pasyvi stebėtoja.

„Turime būti aktyvūs ir netapti pasyviais stebėtojais kuomet Rusija vykdo neįprastą karinių pajėgumų telkimą prie Ukrainos sienų, nes nusileidžianti ir atsiraukianti pozicija nesprendžia keliamos įtampos ir nerimo. Situaciją komplikuoja Rusijos vykdoma dezinformacija ir psichologinės operacijos Ukrainos atžvilgiu. Mūsų parama gali stiprinti bendrą Rusijos atgrasymo politiką“, — sakė Anušauskas.

Be to, Anušauskas atkreipė Graziano dėmesį į Lietuvos inicijuojamą ES karinę patariamąją ir mokymo misiją Ukrainoje. Anot ministro, ES turėtų remti Ukrainos parodytą ryžtą reformuoti gynybos sektorių, o ši parama turės įtakos ne tik Ukrainos, bet ir visos ES saugumui bei stabilumui.

Ministras susitikimo metu taip pat padėkojo generolui už „Frontex“ agentūros Lietuvai teikiamą paramą pasienyje su Baltarusija bei pabrėžė, kad tinkamas nacionalinių ir ES pastangų suderinamumas yra efektyvi priemonė kovojant su nelegalia migracija.

„Jei ES nori būti svarbiu geopolitiniu veikėju, visos ES šalys turi išleisti gynybai daugiau kaip 2 proc. nuo BVP. Europa bus stipri ne deklaracijomis, o kurdama realius pajėgumus“, — sako Anušauskas.

Europos Sąjungos karinis komitetas yra aukščiausia ES karinė institucija, kurią sudaro ES šalių kariuomenių vadai. Jis vadovauja visai ES karinei veiklai, visų pirma — bendros saugumo ir gynybos politikos srityje vykdomų karinių misijų ir operacijų planavimui bei vykdymui ir karinių pajėgumų plėtojimui. Be to, komitetas teikia rekomendacijas kariniais klausimais ES politiniam ir saugumo komitetui, formuojančiam bendrą užsienio ir saugumo politiką. Į Karinio komiteto konferencijas ES kariuomenių vadai renkasi du kartus per metus.

Pastaruoju metu Vakarų žiniasklaidoje ir Kijeve vėl pasigirdo prognozių apie „Rusijos įsiveržimą“ į Ukrainą. Kremlius tokius pareiškimus pavadino tiksline įtampai didinti skirta informacine kampanija, kuria stengiamasi Rusiją pristatyti kaip šalį, keliančią grėsmę konflikto Donbase sprendimo procesui.

Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas dar kartą pabrėžė, kad Rusija nekuria agresyvių planų ir nesiruošia nieko pulti.SN inf.