Dvigubi standartai: ES ir JAV pasmerkė protestus Kijeve prie Ukrainos parlamento

Autorius: Sarmatas.lt Šaltinis: http://www.sarmatas.lt/10/dvig... 2014-10-17 09:15:59, skaitė 9266, komentavo 1

Dvigubi standartai: ES ir JAV pasmerkė protestus Kijeve prie Ukrainos parlamento

Europos sąjunga ir JAV taip nuoširdžiai palaikiusios betvarkę Kijeve valdant Janukovičiui, šiandien choru smerkia spalio 14 dienos įvykius prie ukrainiečių parlamento. Kaip tas priimta Vakaruose, apie demokratiją prisimenama, kai naudingoms marionetėms atsiranda grėsmė prarasti valdžią.


Šitaip daryti negalima

“Demokratinėje valstybėje parlamentas turi turėti galimybę apsvarstyti teisėkūros iniciatyvas be prievartos ir gąsdinimų“ – pareiškė ES pasiuntinys Ukrainoje Yang Tombinski.

Išverčiant iš melagingos į normalią kalbą, tai reiškia, kad, kada nacionalistai iš „Svoboda“ partijos žemino ir vijo iš Rados komunistus – tai vyko ne demokratinėje, o kažkokioje kitoje valstybėje. Lygiai kaip ir teisėtai išrinkto prezidento Janukovičiaus nuvertimas, entuziastingai palaikytas suvažiavusių iš ES „komisarų“ ir kitokių „demokratijos stabų“. O štai dabar, kai Ukraina, jau, galų gale, tapo demokratine – prievarta ir gąsdinimas tapo nepriimtini.

Jungtinių Valstijų atstovai pasisakė dar griežčiau, nei europiečiai. Žemiau – JAV konsulato pareiškimas.

“Priemonės, nukreiptos didesniam skaidrumui ir atšaukiančios pernelyg didelius įgaliojimus, leidusius vykdyti veiksmus apeinant teisminę sistemą, yra žingsniai teisinga kryptimi. Tuo pat metu mes griežtai smerkiame smurtinius veiksmus, vykusius prie Aukščiausios Rados rūmų”.

O kur gi Viktorija Nuland su sausainiais? – Paklausime mes. – Kodėl ji nedalina saldumynų kovotojams už visą gerą, prieš visą blogą? Juk užvakar milicininkus mušė grandinėmis lygiai taip pat, kaip vasario mėnesį, valdant Janukovičiui. Tik tada tai buvo kova už demokratiją, o dabar, staiga – tai jau „smurtiniai veiksmai“.


O šitaip daryti - galima

Įžymiojoje Orvelo knygoje „1984“ yra tokia sąvoka – „dviguba prasmė“. Paaiškinat gautųsi, kad šiandien juoda vadinama baltu, nes to reikalauja valdančiosios klasės interesai, o rytoj – tai vėl taps juodu, mat interesai gali pasikeisti.

Viskas, kas naudinga Vakarams – demokratiška. Net jei tai yra prekyba žmonių organais ir karo nusikaltimai. Tad pilnai įmanoma – jei prezidentas Porošenka, nuskandins užvakar siautėjusius prie Rados radikalus kraujyje, užvakar kraujyje , – to „nepastebės“ nei JAV, nei ES.

Lygiai taip pat, kaip dabartinis vidaus reikalų ministras Avakovas „nepastebėjo“ savo paties vertinimų pasikeitimo, lyginant milicininkų Kijeve mušimą žiemą ir jo rudens pasikartojimą.

ruposters.ru