Beteisiai teisinėje Eldorado šalyje

Autorius: Ingrida B. Šaltinis: http://socialinepedagoge.blogs... 2014-10-16 22:21:52, skaitė 5500, komentavo 1

Beteisiai teisinėje Eldorado šalyje

Nuo ko pradėti... Tokiu atveju visuomet patariu pradėti nuo pradžių. Bet ši tema - labai jautri, verta išsikirtinumo ir įsigilinimo į esminius dalykus.

Kodėl domiuosi ta tema? Todėl, kad man ne vis vien. Nors turiu nemažą lagaminėlį patirties darbo su nelaimingais vaikais, tačiau tai mano įsitikinimo nekeičia. Aš turiu keletą klausimų uoliems vaikų teisių sergėtojams, teisingiau, uolioms sergėtojoms, bandančioms įtikinti, kad Lietuvos ateitis - išganingoji skandinaviška patirtis. Esu iš kompanijos tų besišiaušiančių ir pasitaikius pirmai progai kalbinančių žmones atsimerkti, susimąstyti ir padaryti savo išvadas.

Šįkart vėl minčių audrą sukėlė pats šviežiausias straipsnis Norvegijos vaiko teisių tema. Nors nenoriu propaguoti tam tikro dienraščio, nes nesu jo gerbėja, tačiau straipsnis tebūnie šio vakaro temos pagrindu.

Laikau save patriote. Myliu savo kraštą, gerbiu didingą istoriją ir savitą kultūrą. Man ne gėda,kad gimiau čia- juk savo šalies vardą mes paveldėjome iš protėvių. Kas dabar bando maukšlintis karūnas už nebūtus nuopelnus, tėra tik mažučiai niekingi žmogeliukai - iš dulkės atėję, dulke pavirsiantys ;)

Bet biagiant filisofinius pamąstymus grįžkim prie temos. Vaikų teisių temos. Ne tik pas mus, visame pasaulyje opi tema. XX amžius išgarsėjo tuo, kad atsirado terpė visokio plauko siūlymams iš esmės pertvarkyti šeimos sampratos suvokimą, vyro ir moters prigimtines teises (ir pareigas, juk teisės be pareigų - kaip galva be smegenų). Tuo pačiu atsirado šauklių, nusprendusių, kad žino geriau kaip žmonėms gyventi ir kaip turi gventi jų vaikai. Beje, viena gražiausių iniciatyvų (viena ir gal paskutinė tame amžiuje), sukurta ir daugelio šalių pripažįstama Tarptautinė Vaiko teisių konvencija. Ten viskas taip aiškiai, gražiai išguldyta, kad atrodo klausimų turėtų kilti kuo mažiau vis tobulėjančioje visuomenėje. Tačiau nutiko atvirkštinis variantas. Išvirkčią teisių scenarijų pradėjo komunistai ir fašistai (vieni stengdamiesi visus paversti belyčiais darbo vergais, kiti rūpindamiesi rasės išgryninimu). Ir vieni, ir kiti skalambijo apie jų eskaluojamų tiesų gerumą, unikalumą. Ir vieni,ir kiti žadėjo pasaulį paversti viena žydinčia,klestinčia Eldorado šalimi... (žinome kuo baigėsi indėnams jų eldoradų paieškos, atvykus į jų žemyną naujakuriams, bet čia ne apie tai).

XX amžiuje pradėjo kilti veikėjai, labai garsiai pranešantys tiesą, kad nuo šiol vaikų tesės yra neliečiamos, nevertinamos (nes jos yra aukščiau visko) ir niekaip neginčijamos. Tiesiog jos privalo būti ne šiaip sau, bet privalome pakeisti mąstymą iš esmės. Tai vaikai privalo diktuoti sąlygas suaugusiems. Taip, jūs teisingai supratote. Aš nieko nesumaišiau, parašiau tai sąmoningai. Vaiko teisių konvencija išvirto į nežaboto interpretavimo objektą, o kai kai kurios šalys įsigudrino žodžių junginių  Vaiko Teisės taip manipuliuoti, kad greit buvo susuktos galvos entuziestingiems šių iškreiptų dogmų pasekėjams. 

Šiai dienai, stverdamiesi už galvų "specialistai" bando įvairiais - gražiais ir nelabai žodžiais kaltinti kažką, kas privedė iki šių dienų situacijos. Situacija šiai dienai sunkiai kontroliuojama - kaip nuo kalnelio paleista ridentis sniego gniūžtė - didėja ir stiprėja... ir kaip ją sulaikyti?

Amerikoje, pavyzdžiui,  kasmet vis bent keletu ginkluotų incidentų garsėjančioje šalyje labai rimtai diskutuojama, gal kai kur ir įgyvendinama - kaip įtaisyti metalo detektorius prie mokyklų durų. Olandijoje, jei teisingai surašyta- kyla nemažai problemų dėl lytinio švietimo mokyklose - mat pasirodo (koks netikėtumas), kad toks švietimas (aišku tai įvardijama kaip kažkas, neaišku kas) lemia pernelyg seksualizuotą jaunuolių elgesį, ypač mergaičių, daugybę pastojimų (juk yra puiki kontracepcija - abortas). Beje, pasirodo net Amerika kenčia nuo vis didėjančio LPL kiekio paauglių ir jaunimo tarpe (LPL - lytiškai plintančios ligos). Ir, prieikime prie esmės, pasirodo, tokioje nuostabiai išsivysčiusioje šalyje kaip Norvegija, su pavyzdinėmis vaiko tesiėmis (kas pasakė- pavyzdinėmis, ar tik ne mūsų klerkai aie tai garsiausiai kalba?), niekaip nesugeba išauklėti nei savo piliečių, nei imigrantų. Tiesiog neįtikėtina- kaip tokioje nuostabioje šalyje, su tokia nuostabia vaiko teisių apsauga atimamas ŠITOKS kiekis vaikų kasmet. Mažiausiai keturis dešimmečius norvegai niekaip nepersiauklėja...  Ir TAS KIEKIS atimamų vaikų kasmet vis auga.

Juk pagal jų supratimą ugdomas idealus pilietis, kuris nesipriešindamas aklai paklūstų įstatymui, kuris nemokėtų mylėti, piliečiui nereikėtų šeimos, jis būtų universalus pilietis- šiandien vyras, rytoj moteris- pagal poreikį ir tos dienos nuotaiką. Ši šalis didžiuodamasi praneša (na, jei laikysim,kad Barnevernet yra šalies oficialus balsas vaiko teisių klausimais), kad vargšai imigrantai patys kalti, jog atsiveža kažkokią savo kultūrą ir supratimą apie šeimą ir vaikų auklėjimą! Tai yra absoliučiai nepakenčiama ir nepriimtina. Netgi visai rimtai dėstoma, kad bėda su tais vyresniais vaikais... geriau atimti kuo mažesnius. Kokia dar Vaiko teisių konvencija, kai yra Barnevernet?

Panaši sistema yra Anglijoje. Juk visai normalu, kad ateityje galbūt kilsiančioms problemoms spręsti geriausias būdas kartais tiesiog išoperuoti iš nėščiosios pilvo naujagimį ir atiduoti globėjams.

Gali kai kas mane laikyti šališka, ar neišmanančia, tačiau patarčiau pasidomėti KOKIE vaikai dažniausiai atimami. Juk netgi nuostabiųjų vaiko teisių eruditų šalyse pripažįstama, kad iš tikrai grėsmingų situacijų  būna, kad vaikučių ir nepaima... gan dažnai... Kol neatsiinka kokia baisi nelaimė... Post Facum. Dažniausiai atimami vaikučiai papūstžandžiai, linksmučiai, sveikučiai, turintys savo galvelėse nemažai potencijos...

Oficiali Lietuvos pozicija, gėdingai išreikšta UR ministro - "reikia mažiau gerti ir vaikų neatims" (?!) ir dar vienas neblogas perliukas - mes NIEKO negalime padaryti. Mes NEGALIME kištis į svetimos valstybės reikalus. Lietuviams, prieš važiuojant į svečią šalį su vaikais, reikėtų pasidomėti tenykščiais įstatymais... Kitų šalių atsovai kažkodėl nėra tokie neįgalūs ir bando prieštarauti, notas skelbti ir... pavyksta savo mažuosius piliečius susigrąžinti į prigimtinę šalį.

Viskas čia būtų aišku. Bet gal geriau tiesiai šviesiai pasakyti - grūskitės visi lauk, su savo snargliais, ir taip čia galvos skausmas... Kuo mažiau jūsų ir jūsų vaikų alkanų burnų- tuo mums lengviau. O ir vietos daugiau lieka. Važiuokite ir nebesukite mums galvų. O kas dar čia liks, pasistengsime pasirūpinti ir jūsų vaikais. Juk valdininkai žinos geriau- neturint indaplovės namie, juk kyla grėsmė vaiko emociniam saugumui ir vystymuisi, tiesa? Juk labai svarbu,kad vaikai neturėtų jokių teisių, tik nežabotas laisves. Juk vaikais lengviausia manipuliuoti, nes jie nesugeba patys kritiškai įvertinti grėsmės jiems patiems. Per nežabotas teises. Be pareigų.

Atlaisvinus vietas vaikų globos namuose- bus sukurta daugybė vietos senelių prieglaudoms. Už pinigus. Nes ko verta šalis, kurios bedvasiai piliečiai patikrina kartą į metus ar jų tėvai dar gyvi tuose senelių "rojuose". Juk svarbu nepražiopsoi palikimo... Juk šeima- atgyvena. Kam ta mama ir tėtis? Kokie jausmai? O jei dar išrūpinti tokiam seneliui eutanaziją... Kodėl ne? Juk visi turime teisę gyventi ir mirti oriai. Ypač jei tai pagelbės šalies biudžetui.

Kokia nauja karta išaugs? Kam tai rūpi dabar? Juk mes tik dulkės, kam čia rūpintis kažkieno jausmais, meile, atjauta, šeima...

http://www.lrytas.lt/gyvenimo-budas/seima/kodel-norvegijoje-daugybe-tevu-praranda-vaikus-pirma-dalis.htm

http://www.lrytas.lt/gyvenimo-budas/seima/ka-nutyli-norvegijoje-vaikus-prarade-lietuviai-antra-dalis.htm

Ir rekomenduoju paskaityti ,gal daug naujų, įdomių dalykų kas nors ras, prieš smerkiant tautiečius-vaikų netekusius tėvelius ir jų artimuosius...

http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=19848&p_query=&p_tr2=

Kaimyninės šalies filmukas apie tikrai gražią, turtingą, įspūdingos gamtos šalį... tik tiek.

http://www.propatria.lt/2014/01/dokumentinis-filmas-barnevernet-vaiku.html