Trys Olandijos baikeriai išvyko kovoti prieš islamistus

Autorius: Patriotai.lt Šaltinis: http://www.patriotai.lt/straip... 2014-10-16 01:06:50, skaitė 4964, komentavo 1

Trys Olandijos baikeriai išvyko kovoti prieš islamistus

Jų devizas skamba kaip karo šūkis – „Nepasiduosime!“ Trys šio Olandijos baikerių klubo nariai prisijungė prie Irako kurdų kartu kovoti prieš vadinamosios Irako ir Levanto Islamo Valstybės (ILIV) grupuotę. Pasak šalies prokuratūros, baikeriai nepadarė jokio nusikaltimo. Kaip teigia prokuratūros atstovas spaudai, „Jei ankščiau buvo draudžiama prisijungti prie ginkluotų formuočių užsienyje, dabar šio draudimo jau nebėra.“ Tiesa, ji pabrėžė, kad draudžiama prisijungti prie kovos, nukreiptos prieš Olandiją.

Klubo vadovas Klaas Otto patvirtino šalies televizijai, kad trys klubo nariai pasiekė Mosulą Irako šiaurėje. Socialinuose tinkluose pasirodė nuotrauka, kurioje šalia ginkluoto kurdų kovotojo pozuoja stambus europietis tatuiruotomis rankomis, rankose laikantis Kalašnikovo automatą. Šalia jos prierašas: „Ronas iš Olandijos atvyko prisijungti prie kurdų“.

Taip pat kurdų televizija parodė vaizdo įrašą, kuriame tas pats ginkluotas vyriškis olandiškai sako: „Kurdai jau seniai yra priespaudoje“.

Prokuratūros atstovas pabrėžė, kad pagrindinis skirtumas tarp olandų, prisijungiančių prie kurdų, ir tų, kurie vyksta padėti islamistams iš ILIV, yra tas, kad pastaroji yra pripažinta teroristine organizacija. Olandai taip pat negalėtų kovoti kartu su Kurdistano darbininkų partijos kovotojais, nes pastaroji organizacija taip pat laikoma teroristine.

Daugelis Vakarų Europos šalių stengiasi sukliudyti savo piliečiams išvykti kovoti Sirijoje ir Irake Islamo valstybės gretose. Tam tikslui konfiskuojami pasai prieš išvykstant ir įspėjama apie gresiančią atsakomybę grįžus.

Pagal francetvinfo.fr