Kodėl Vakarai pralaimi skiepų varžybas: Rusiją jau demaskavo

Autorius: Viktoras Marachovskis Šaltinis: https://sputniknews.lt/columni... 2020-09-14 10:30:00, skaitė 1587, komentavo 4

Kodėl Vakarai pralaimi skiepų varžybas: Rusiją jau demaskavo

Vakcinos nuo koronaviruso kūrimo varžybos juda link finišo tiesiosios, tačiau kodėl Vakarai taip sunkiai pripažįsta Rusijos nuopelnus šioje srityje?

Pasaulio vakcinų lenktynės greitai juda link finišo tiesiosios, pakeliui surinkdamos politinius įvykius, nelaimes ir skandalus. Vienas iš lenktynių lyderių, švedų ir britų vakcina "AstraZeneca", ką tik paliko trasą (arba laikinai sustojo, dar nėra visiškai aišku) dėl bandymų dalyvio nugaros smegenų uždegimo.

Didžiosios Britanijos ir JAV valdžios institucijos, kurių žiniasklaida visą vasarą kalbėjo Rusijos vakciną (neva "ji buvo užregistruota pagreitintai, prieš baigiant III bandymų etapą, tai yra perdėta lyderystė"), pačios ruošiasi patvirtinti vakciną skubos tvarka.

Tačiau net ir sekant Rusiją (pavyzdžius pateikia Rusijos tiesioginių investicijų fondo generalinis direktorius Kirilas Dmitrijevas), tai netrukdo Vakarų žiniasklaidai toliau ją demaskuoti ir net padidinti pareiškimų intensyvumą.

Pavyzdžiui, aptinkame CNN tekstą, kad "Putino vakcina susiduria su pedagogų pasipriešinimu": bijodama dėl savo sveikatos, maža mokytojų profsąjunga paskelbė internetinę peticiją, ragindama pedagogus nesiskiepyti. Kompetencijos lygis aiškus iš profesinės sąjungos vadovės, pažengusios moters, anglų kalbos mokytojos žodžių: "Pirma, visi puikiai žino, kad rusiškų vakcinų kokybė yra prastesnė nei užsienio, — autoritetingai sako filologė. — Antra, ji buvo sukurta pernelyg greitai. Tiesa, kol kas nė vienas mokytojas nesiskundė priverstine vakcinacija, tačiau iš Rusijos valdžios galima tikėtis visko".

Arba, pavyzdžiui, matome "Bloomberg" su tekstu, kad kai kurių Amerikos universitetų mokslininkai "abejoja Rusijos vakcinos tyrimų rezultatais, nes "Lancet" paskelbtoje bandymų ataskaitoje tyrimų dalyvių organizmuose yra įtartinai panašių antikūnų lygių". Apie klastojimą tiesiog nėra užsimenama, tačiau akivaizdus akibrokštas su tam tikru priminimu: "būtent tie rusai klastojo olimpines žaidynes".

Šis vienu metu kartojamas visų Rusijos sprendimų, kuriuos gali pakartoti Vakarai, ir nerimą kelianti kritika tų sprendimų, kurių jie negali pakartoti, smerkimas atrodo kaip gana juokingas beždžioniavimas (tai netyčia rimuojasi su tuo, kad Vakarų kompanijos kuria savo vakcinas ne "žmogaus", o novatoriškosios ir dar nepatikrintos "beždžionių" platformos pagrindu). Tai, kad kūrėjai bando iš anksto išvengti galimos atsakomybės, jau įkvepia karikatūristus.

Karikatūros apie beždžionių vakciną

Karikatūros apie beždžionių vakciną

Karikatūros apie beždžionių vakciną

Karikatūros apie beždžionių vakciną

Bet tai, tiesą sakant, mums yra visiškai žinoma. Nereikėtų manyti, kad Rusijos pasipiktinimo reikalaujančios akistatos su koronavirusu Vakarų šalių fone faktas sukrėtė tik gerbiamos vidaus tradicijos puoselėtojus, pasak kurių "mūsų sveikatos priežiūra tik žudo, gydytis reikia tik Europoje/Izraelyje/JAV". Vakarai taip pat buvo sukrėsti, ir tiek, kad tas pats CNN ir "Bloomberg" mėnesius "grojo" panašiais "ekspertų abejonės", "gydytojai netiki", "Rusijoje tikima, kad Putino vyriausybė klastoja statistiką". Beje, apie "kinų" vakciną Vakarų žiniasklaidoje dabar yra lygiai ta pati "abejoja-mano-klastoja" banga.

Tačiau visame šiame švilpime yra vienas aspektas, kurio mes iki galo nesuvokiame.

Faktas tas, kad vakcinos paieškos problema JAV yra giliai politizuota, kaip ir viskas, kas apskritai susiję su koronavirusu. Ta pati dabar "sustabdyta" "AstraZeneca" vakcina yra viena iš Donaldo Trampo, kuriam kuo greitesnis vakcinos nuo koronaviruso, nužudžiusio 200 000 amerikiečių ir sužlugdžiusio milijonų gyvybes bei viltis, suteikimas rinkėjams bus įvarčiu į Džo Bideno rinkimų vartus, "vakcininių" vilčių.

Tuo tarpu demokratinė žiniasklaida jau pradėjo kampaniją prieš tariamai skubiai atliekamus ir keliančios pavojų amerikiečių sveikatai tyrimus; antitrampinę kampaniją, kuri pastatyta pagal tą pačią schemą, pagal kurią "naikinama" ir Rusijos vakcina: siekdamas politinių taškų, prezidentas yra pasirengęs įmesti į rinką nepatikrintą vaistą, kurio šalutinis poveikis nežinomas.

Beje, ši antitrampinė kampanija (tiksliau, visos kampanijos — antitrampinė, antirusiška ir antikiniška) jau turi vieną išties laukinį efektą: kaip teigia sociologinės tarnybos, du trečdaliai amerikiečių dabar sako, kad nesutiks skiepytis iškart po patvirtintos vakcinos pasirodymo.

Iš esmės, siekdami nugalėti Trampą, jo oponentai yra pasirengę, kaip matome, paversti savo tautiečius vakcinos disidentais, tai yra, primesti jiems nepasitikėjimą vakcinomis apskritai (kurį vėliau teks ilgai naikinti, kaip ir bet kokį iracionalų prietarą).

Ir dabar viena įdomi išvada.

Priežastys, kodėl Vakarų šalyse principingu, refleksišku lygmeniu atmetama bet kokia Rusijos sėkmė, yra akivaizdžios. Šimtmečių senumo savęs pozicionavimas kaip bet kurios srities pradininko, o aplinkinių šalių — kaip dėkingų ar nedėkingų laukinių žmonių palieka savo pėdsaką. Neįmanoma tiesiog imti ir atsitraukti.

Tiesą sakant, būtent todėl kiekvienas Rusijos "palydovas", nesvarbu, ar tai būtų pirmasis dirbtinis Žemės palydovas, ar "Sputnik V", yra šokas šiems žmonėms ir kelia painiavą.

Beje, po palydovų ateina kosmonautų laikas. Ir vieni paleidžia Gagariną, o kiti vis dar paleidžia beždžiones-kamikadzes.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19