Viešas pareiškimas dėl bandymo susidoroti su mitingo "Už laisvą pasirinkimą" organizatoriais

Autorius: Viktoras Jašinskas Šaltinis: https://minfo.lt/aktualijos/st... 2020-09-03 11:22:00, skaitė 1523, komentavo 3

Viešas pareiškimas dėl bandymo susidoroti su mitingo

Viešojoje erdvėje šeštadienį, rugpjūčio 29 d., mano ir kolegų suorganizuotas mitingas „Už laisvą pasirinkimą“ sulaukė dviprasmiškų vertinimų. Suprantama, kad daugelis mūsų nepažįsta ir nelabai supranta kas mes tokie ir ką mes atstovaujame. Kokia mūsų ideologija ir tikslai. Bandoma pritempti, kad mes politinės opozicijos (konservatorių, Palucko socialdemokratų, Liberalų, Laisvės partijos ir t.t.) įrankis, nukreiptas prieš Aurelijų Verygą ar Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą. Savo ir kolegų vardu pareiškiu, kad tai nieko bendro su mūsų pozicija neturi.

Mes suprantame, kad problema daug gilesnė ir kad kalti ne pavieniai asmenys ar politinės partijos. Tai tik pasekmės to, kad ilgą laiką Lietuvos pilietinė visuomenė buvo pasyvi ir nereikalavo politikų ir valstybės vadovų atsakomybės. Atsakingi asmenys neneša nei teisinės, nei finansinės atsakomybės už daromą žalą valstybei. Pilietinė nuomonė blokuojama komercinės ir valstybinės (LRT) žiniasklaidos. Valdžios ir masinės informacijos priemonės aklai vykdo globalistinių organizacijų nurodymus ir yra įtakojami stambaus kapitalo, transnacionalinių korporacijų ir įvairių „filantropų“ fondų. Tai sisteminė problema. Prie jos atsiradimo ženkliai prisidėjo aukščiau išvardintos, dabar opozicinės partijos, kurios šiuo metu kaip ir už nieką neatsako. Jei jos būtų valdžioje, visa tai kas vyksta dabar, ko gero vyktų dar aukštesniame lygmenyje.

Mūsų keliami reikalavimai, paskelbti atviro kreipimosi forma, liečia kiekvieno Lietuvos piliečio kasdienybę. Suprantame, kad problemų yra ir kitose srityse – teisės, energetikos, kultūros, valstybės finansų valdymo ir t.t., tačiau negalima išspręsti visko iš karto. Esame sąmoningi ir suvokiame, kad problemas reikia spręsti dialogo būdu, todėl buriame savo sričių specialistus ir ekspertus. Reikalingos skirtingų nuomonių atstovų diskusijos, kad būtų priimami valstybei ir jos visuomenei naudingi sprendimai.

Mes esame neformali organizacija, jungianti įvairių visuomeninių organizacijų ir judėjimų atstovus ir sąmoningus piliečius, kuriems rūpi Lietuvos ateitis. Neremiame jokių atskirų politinių partijų, bet aktyviai palaikome sąmoningus asmenis, dalyvaujančius rinkimuose į LR Seimą, kurie supranta gilumines problemas, yra aukštos moralės ir vadovaujasi dorovinėmis vertybėmis, o ne finansine ar politine nauda. Mūsų tikslas suburti pilietinę visuomenę, kaip kontrolės mechanizmą tam, kad valdžia ir valstybės tarnautojai dirbtų Tautos, o ne siauros interesų grupės labui.

Atvira kreipimąsį galima perskaityti atidarius pateiktą nuorodą. Jeigu pritariate mūsų keliamiems reikalavimams, kviečiame pasirašyti, užpildant žemiau teksto pateiktą formą.

PASIRAŠYTI ČIA