Autorius: Mindė Šaltinis: http://ldiena.lt... 2020-08-09 00:41:00, skaitė 2173, komentavo 27
Siaubingas vaizdelis iš tarybinės propagandos - gatvės užtvindytos heroininiais narikais (narkomanai, narkošos), visur šiukšlės. Tokia šiandien yra Amerika. Tokie ir panašūs vaizdeliai šokiruoja net tuos, kurie yra jau daug ką matę, bet tokio pragaro dar ne. Tikriausiai kažką panašaus galima rasti Afganistano sostinėje Kabule.
Filadelfijos pakraštyje yra Kensingtono rajonas - tai heroininis getas. Gatvėse voliojasi šimtai apsidolbinusių narkomanų, narko- targašai pardavinėja dozes nieko nesivaržydami, o jei išdrįsite atvykti čia metro, tai tiesiai prie išėjimo iš stoties prie jūsų prieis „heroininis gidas“ - specialus žmogus, kuris padės nusipirkti dozę ir komfortiškai ją susikalti.
Čia reikia suprasti, kad visas šitas “pizdies” yra labai lokalus. Tai yra, natūralus keliolikos kvartalų getas, tačiau tereikia paėjėti gal 100 metrų ir vietoje torčiokų-narikų pasirodo hipsteriai su šunyčiais, vietoj narko-pritonų - madingos kavinukės.
Skirtingai nuo San Francisko, kur panaši teritorija yra pačiame miesto centre, čia heroininis getas yra pakraštyje. Atsitiktinis turistas niekada nepateks į šį rajoną atsitiktinai - dėl to galima nesijaudinti.
Filadelfija laikoma vienu iš pavojingiausių didžiųjų USA miestų, kuriame nuliniais metais buvo daugybė smurtinių nusikaltimų. Nuo tada jų skaičius šiek tiek sumažėjo, tačiau Filadelfija iki galo taip ir nenusikratė kriminalinio miesto reputacijos. Viena pagrindinių jos problemų yra prekyba narkotikais, ypač heroinu.
Filadelfijoje yra bjaurus rajonas, vadinamas Philadelphia Badlands (gali būti verčiama kaip „Filadelfijos dykynė, atliekos“), kuriame labiausiai susikoncentravęs miesto nusikalstamumas.
Pavadinimas, žinoma, yra neoficialus, tačiau jis gana plačiai naudojamas, ypač tarp policijos atstovų. Kadaise Dykynė buvo didžiulė pramoninė teritorija, kurioje įmonių zonos kaitaliojosi su masinėmis darbuotojų gyvenamomis zonomis. Vėliau dauguma gamyklų buvo uždarytos, sandėliai ištuštėjo, o vietoj dirbančiųjų atėjo kriminalas, taip pat narkomanai ir benamiai.
1. Išėjimas iš metro. Čia pat stovi keliolika narkomanų. Jie stovi tarsi taksi vairuotojai oro uostuose, griebdami užsižiopsojusius atsitiktinius svečius. Reikia dozės ? Heroininiai gidai - šie vaikinai palydės jus į patį dugną.
2. Pragaras prasideda tiesiai už metro stoties, jums nereikia eiti toli. Čia pat jau guli apsidolbinę narikai.
3. Įvažiuojant į rajoną matyti sudaužyti automobiliai. Iš mašinų pagride vagia akumuliatorius, galbūt padangas - tai, ką galima greitai nuimti ir lengvai parduoti už 10–15 dolerių, kaip tik užtenka dozei. Toliau mašina narkašų nedomina, ja numeta pakelėje.
4. Gatvės atrodo kraupokai. Jei name yra ką pavogti, tai ant ant langų bus grotos, tačiau daugelyje namų jau seniai nėra nieko vertingo. Šiame rajone gyvena paprasti žmonės, tapę padėties įkaitais, tačiau čia išvykti neįmanoma. Namai čia yra 5-10 kartų pigesni nei panašiame, bet normaliame rajone.
5. Gatvėmis vaikšto keisti žmonės, stovi sudegusių mašinų liekanos.
6. Šiukšlių matomai visiškai neveža.
7. Sankryžose matyti žmonių, tie, kas atrodo padoriau pardavinėja narkotikus.
8. Jie čia šaudo, žudynių vietoje pastato liaudišką memorialą, kaip ir pas mus avarijų vietoje. Liaudis atneša mirusiojo sielai barmatūchos. Šaudomasi daugiausia tarp gaujų, nors pasitaiko ir atsitiktinių aukų.
9. Vietinė fauna.
10. Narikai vaikšto šiomis gatvėmis kaip zombiai.
11. O čia jau nebevaikšto.
12. Daugelis turi rankose švirkštus. Čia fotografuoti pavojinga: jei pastebės, jie gali sudaužyti kamerą ir automobilis gali neišvengti vandalizmo.
13. Mediniai stulpai ir laidai ore - pindostano simbolis.
14. Pornuchos nereikia ?
15. Narkašos sėdi grupėmis ant šaligatvių.
16. Oras leidžia ištisą parą šlaistytis gatvėje.
17. Beje, tarp tarčiokų yra ir gana padoriai atrodančių žmonių, kurie ką tik pradėjo savo kelionę į vieną pusę. Iš šių gatvių jie daugiausia eina į kapus.
18. Parduotuvė.
19. Rojus.
20. Vietinis parkas.
21. “Šaunasi” tiesiai ant šaligatvio.
22. Anksčiau čia valdė Airijos „K&A Gang“ gauja (dar žinoma kaip šiaurės rytų Philly Irish Mob), tačiau dabar airiškos kilmės amerikiečių liko labai mažai. Dauguma baltųjų persikėlė į padoresnius priemiesčius (panašiai kaip Detroite). Daugiausia Dykynėje gyvena latinosai, pirmiausia puertorikiečiai ir dominikiečiai, taip pat yra daug negrų. Gatvių gaujų nariai atvirai parduoda narkotikus. Devintajame dešimtmetyje pagrindinė prekyba buvo metamfetaminas, dabar labiau populiaresnis heroinas. Be to, tarp vietinio bomondo populiarus krekas ir fenciklidinas.
23. Specialusis kovos su narkotikais tarnybos agentas Patrikas Treinoras Kensingtono rajoną vadina didžiausia heroino turgum po atviru dangumi JAV rytinėje pakrantėje. Anksčiau čia heroinas buvo pigiausias ir švariausias visoje Amerikoje, o „Dykynė“ faktiškai buvo didmeninis sandėlis prekiautojams iš kitų valstijų, pavyzdžiui, Naujojo Džersio.
24. Kodėl heroinas čia yra toks pigus? Taip, tiesiog rinka nulėmė. Nuo 2000-ųjų pradžios dominikonų gaujos iš Kolumbijos į Filadelfiją pradėjo gabenti puikų kokainą, kuris buvo daug pigesnis nei iš Azijos tiekiamas heroinas. Transportavimui jie išleido daug mažiau nei heroino pardavėjai ir galėjo dempinguoti. Taigi heroino tiekėjai, norėdami sėkmingai konkuruoti su dominikonais, taip pat turėjo sumažinti kainas.
25. Filadelfijos policija nelabai supranta, kaip kovoti su narkotikų prekyba net kelių municipalinių rajonų mastu. Reguliariai vykdomi reidai, po kurių vyksta masiniai areštai, tačiau į senų vietą ateina nauji prekiautojai. Be to, visuomenės veikėjai skundžiasi, kad kiekvienas toks reidas išprovokuoja mirčių dėl perdozavimo šuolį, nes narkomanai pradeda „natūralų“ heroiną keisti galingu narkotiku fentanilu. Jis žudo lengvai ir greitai, tačiau yra pigus, todėl nepaisant mirtingumo, yra gana populiarus.
Beje, kai kurie „kilnūs“ narkotikų prekeiviai netgi atsisako parduoti fentanilį, nes per didelis su tuo susijusių mirčių skaičius pritraukia papildomą policijos dėmesį. Bet ne Filadelfijoje, čia narkotikų platintojams nusispjauti, kiek tarčiokų miršta. Maždaug nuo 2017 m. gryną heroiną ėmė skiesti fentaniliu, todėl vietinių narkašų ėmė kristi žymiai daugiau. 2018 metais nuo perdozavimo Filadelfijoje mirdavo vidutiniškai trys žmonės per dieną.
26. Nuostabus vaizdelis, tarp apsidolbinusių narikų galima pamatyti ir skaitančią merginą.
27. Po Injekcijos narkomanai paprastai susisuka į kamuolėlį.
28. Tačiau narkašoms korona-šyzo nieks neatšaukė, pastatė kur rankas nusiplauti ir jiems.
29. Heroininis narkaša.
30. Dėl korona-šyzo šį pavasarį prasidėjo heroino tiekimo sutrikimai. Visų pirma, taip yra dėl to, kad buvo uždaryta JAV siena su Meksika. Kartu su heroinu prekiautojams pritrūko fentanilo atsargų, todėl narkotiką reikėjo praskiesti kažkuo kitu.
31. Taigi tam tikra prasme korona-šyzas suvaidino teigiamą vaidmenį: jei anksčiau Filadelfijoje nuo perdozavimo opiatais mirdavo trys ar keturi žmonės per dieną, tai dabar trys ar keturi narikai per savaitę. Tačiau dėl to, kad mažėja produkto „grynumas“, narkomanai dabar nuolatos jaučia nerimą ir baimę, o tai galėjo sukelti naują smurto bangą Kensingtone. Pardavėjų elgesys rodo, kad juos taip pat kankina stresas. Rašoma, kad vienos gaujos nariai neseniai sumušė narkomaną, kuris praėjo jų „tašką“ ir nieko nepirko. Anksčiau už tokį beprasmį smurtą (ypač prieš klientą) juos nubaustų, tačiau dabar organizuotas nusikalstamumas jau ne tas, čia jums ne mafija.
32. Filadelfijoje heroininių narkašų nemažai. Miesto sveikatos departamentas mano, kad heroiną ir kitų opioidus vartojanči narkomanų skaičius siekia 75 000, ir daugelis jų kasdien keliauja į Kensingtoną nusipirkti dozės. Dar daugiau, čia atvyksta „narko-turistai“ iš visų USA pakampių.
33. Šiukšlių krūvos visur.
34. Rajone yra policija. Pareigūnai patruliuoja gatvėse ir parkuose, vaikšto tarp besiširinančių narkomanų ir prekybininkų, tačiau nieko nedaro. O ir ką daryti, nėra labai aišku. Kažkuriuo momentu jie bandė areštuoti ir sodinti smulkius platintojus, tačiau paaiškėjo, kad su jais kovoti beviltiška. Kalėjimai greitai užsikimšo, o gatvėse heroino targašų netrūko. Dėl to policija tiesiog padėjo ant to kas vyksta, ir liovėsi kištis. Rajonas dabar gyvena savo gyvenimą: kažkas miršta gatvėje nuo perdozavimo, kažkas apiplėšia kaimyną, tikėdamasis pasidaryti keliolika dolerių dozei nusipirkti, kažkas pardavinėja kvaišalus.
35. Kaip taisyklė heroino narkomanai yra išstumti iš visuomenės, jų gyvenimas nepasižymi labai jau ilga trukme ir jie gali padaryti nusikaltimą, tai yra, visais atžvilgiais nepatogūs miestui. Jau keletą metų Filadelfijoje norima atidaryti specialią vietą narkašoms, kur jie galės saugiau badytis. Miestas turėjo būti pirmasis USA, kuriame bus susitarta dėl tokios „narkotikų stoties“ pasirodymo, tačiau visą laiką kažkas nutrūksta. Taip kad čia Filadelfija gali užleisti vietą Sietlui.
36. Merijos planas buvo toks: surasti kokią nors šaraškę, kuri užsiima narkomanais - ir ... tegul ji tąsosi su jais. Tai yra, miestas tiesiog suras tinkamas patalpas ir jas palaimins, o visa kita - finansavimas, gydytojai, vaistai, vartojimo reikmenys ir pan. - bus ant geradarių pečių. Iš pradžių vietos policijos viršininkui ši idėja tikrai nepatiko, tačiau paskui jis pasikalbėjo su kolega iš Vankuverio, peržvelgė mirčių nuo perdozavimo statistiką ir leido save tuo įtikinti.
37. Šiuo metu Filadelfijos iniciatyvai priešinasi federalai. Bet galimai viskas pasikeis, jeigu demokratai ateis į valdžią, o JAV pasirodys legalūs narko-pritonai.
38. Komentaruose tikriausiai parašysite, kad pas mus problema yra mažiau aktuali, tiesiog mūsų narkomanai nesivolioja gatvėse, o sėdi butuose ir rūsiuose. Galbūt tai taip ir yra, bet kad toks vaizdelis Filadelfijoje būtų pas mus.....
Narkotikai yra blogis. USA sunaikinimas yra gėris. Narkotikai naikinantys USA yra labiau gėris, negu blogis.