Virtualios Velykos

Autorius: SputnikNews.lt Šaltinis: https://sputniknews.lt/satires... 2020-04-15 09:37:00, skaitė 1116, komentavo 2

Virtualios Velykos

Lietuva, kaip ir visas krikščioniškasis pasaulis, švenčianti Kristaus prisikėlimą (Velykas), pirmą kartą istorijoje pasitiko svarbiausią šventę tuščiose bažnyčiose

— Kristus prisikėlė, Arūnai! Šlovinkime Kristų.

— Su švente, Viktorai! Kaip jūs su šeima atšventėte?

— Visada dalyvaudavome šventinėse pamaldose bažnyčioje. Bet šiais metais, deja, teko sėdėti namuose. Stebėjome pamaldų transliaciją iš katedros. Gaila, kad tiesioginės transliacijos iš mūsų bažnyčios nebuvo. Mes taip įpratę prie savo bažnyčios ir širdis plyšta suvokus, kad per tokias svarbias šventes bažnyčioje yra tik kunigai.

— Taip... Šitas karonavirusas mus sugrąžino į viduramžius, kai Europoje siautė maras ir buvo uždarytos šventovės. Ši nelaimė — išbandymas ne tik žmonijai, bet ir visoms religijoms. Musulmonų ir žydų šventovės taip pat yra tuščios.

— O man atrodo, kad visi tikintieji išeis iš šio išbandymo dar stipresni. Galų gale koronaviruso pandemija kada nors pasibaigs ir žmonės sugrįš į šventoves su dar didesniu džiaugsmu.

— Duok Dieve. Bet man atrodo, kad daugelio tikėjimas priešingai — susilpnės. Iš pradžių jie atpras eiti į bažnyčią. Atseit, galima pasimelsti ir namuose. Po to jie pamirš maldą per namų ruošos darbus ir rūpesčius... Na, o vėliau jie pamirš ir Dievą.

— Tu pieši liūdną paveikslą. Bet visų bažnyčių kunigai tikinčiuosius ragino kurį laiką nesilankyti bažnyčiose, mečetėse ir sinagogose. Mes, kaip klusnūs parapijiečiai, turėtume įsiklausyti į savo ganytojų žodžius. Ar taip?

— Pažvelk, kas šiandien vyksta su šventovėmis Vakarų Europoje. Daugelis yra tuščios ir net išnuomojamos pramoginiams vakarėliams. Internete net pamačiau siaubą keliančius kadrus, kur kalbama apie senos bažnyčios nereikalingumą parapijiečiams. Jie sako, kad pakanka melstis namuose. Įsijungi kompiuterį ir stebi pamaldas per internetą... O po šio karantino, bijau, kad ir Lietuvoje bažnyčios pradės tuštėti. Kai kurios užsidarys kaip sovietmetį klestėjusio ateizmo laikais. Tačiau bažnyčia yra bendros maldos vieta, kurią sustiprina sienos. Ir tai netgi fizinis reiškinys. Ne veltui sakoma, kad kuo senesnė šventovė, tuo ji stipresnė. Man pamaldų bažnyčioje niekada neatstos kompiuterinė malda. Bet, neteisk ir nebūsi teisiamas... Aš dar nesu pasirengęs melstis virtualioje bažnyčioje.