Postpasaulis. JIE ir MES

Autorius: Mindaugas Peleckis Šaltinis: http://radikaliai.lt/radikalia... 2014-10-10 09:51:25, skaitė 5928, komentavo 1

Postpasaulis. JIE ir MES

- Guru Guru, ar tau ne keista, kad oficialioji kultūra griauna tradiciją ir ją ginti pradeda požemis, marginalai, kontrkultūra? - paklausė Dravenis.

- Draveni, o kodėl tikrieji marginalai tapo tuo, kuo yra dabar, ir pasivadino oficialiąja kultūra? Kodėl egzistuoja popsas*, meinstrymas**, overgroundas***? Ar visa tai tam, kad masės būtų bukinamos, ar kažkam tiesiog reikėjo save paversti "tradicija", taip užgožiant tikrąją Tradiciją?


Be pavadinimo. Mindaugo Peleckio nuotr.

- Guru Guru, galbūt paprasti žmonės liko ištikimi tradicijai? Ir Šiaurėje, ir Pietuose, ir Rytuose dar gyva Tradicija, nes yra paprastų, nuoširdžių, žmonių... Ar pastebėjai, kad elitas tampa ciniškas ir atvirai ateistinis... Bet kodėl aukšti pareigūnai mėgsta Katedroje demonstruoti savo "pamaldumą"?

- Draveni, kas yra "paprasti žmonės"? Ar mes "paprasti"? Ar Vakarų, Šiaurės, Pietų tradicijos blogiau už, tarkime, tokias populiarias Rytų? Gal Rytai pervertinami? Ateizmas tapo religija, kaip ir satanizmas - krikščionybės parodija (apverti kryžių, ir jau esi satanistas?). O viešumoje pamaldūs būna veidmainiai...

- Guru Guru, paprasti - tai tie žmonės, kurie neturi privilegijų, kurių laukia darbo birža, kurie, nepaisant išsilavinimo, negali užimti pareigų ir dirbti pagal specialybę, kurių kūryba ignoruojama... Kaip gyventi ir kurti paprastam žmogui?..

- Paprastas - tai ne prastas. Money makes the world go round****, - taip "Kabarete" dainavo Liza Minelli. Deja, ne daugelis suprato, kaip kad Piotras Mamonovas, kad dengi - eto bumaga*****... Manęs yra klausę - ar tu grafomanas? Atsakiau: taip, nes mėgstu kiną, esu kinomanas, myliu muziką, esu melomanas, todėl jei man patinka savo mintis dėlioti raidėmis, esu grafomanas, tačiau moku dėti tašką. Paprastas žmogus visada žino, kur dėti tašką. "Elitas" to nesugeba, ir jo nariai tampa klaniniais "fondčiulpiais"... Ar anonimai istorijoje svarbesni už "elitą"? Ar Homeras svarbesnis kaip asmenybė nei išminčiai, kurių vardų niekas nežino arba neatsimena? 

- Guru Guru, ir vėl, noriu ar nenoriu, grįžtu prie JŲ, - gal esantys valdžioje yra reptiloidai, ateiviai, demonai? Kas yra JIE?

- JIE neturi vardų, todėl susigalvoja netikrus ir paskleidžia juos, kad įtikėtume, jog nėra JŲ (sakoma, kad šėtono didžiausia pergalė - įrodyti, kad jis neegzistuoja), o yra kažkas kitas - reptilijos, ateiviai, demonai... Tačiau Biblijoje NIEKUR nepasakyta, kad šėtonas yra pragaro valdovas. O visi "žino", neva taip yra, nes kažkas yra taip sugalvojęs. Korane NIEKUR nekalbama apie 72 nekaltas mergeles, laukiančias rojuje, tačiau yra lygiai tokia pati situacija. Daugelis mano, kad nušvisti - tai nušvisti tik sau, ir nesuvokia kertinės budizmo tiesos - savojo iliuzinio "aš" atsisakymo. JIE - tie, kurie pasirinko kelią neatsisakyti savojo „aš“, todėl taip mėgsta titulus, postus, kitus žaisliukus... JIE gyvena iliuzijoje patys, nors mano, kad ją valdo... MES, požemio gyventojai, esame galingesni už JUOS. MES turime vardus. 

Vilnius, 2014 m.

* Popsas (angl. pop) - tas pats, kas meinstrymas, tik visai be ambicijų.

** Meinstrymas (angl. mainstream) - palei pinigų, šlovės ir mados srovę plaukiantieji su vidutinėmis ambicijomis.

*** Overgoundas (angl. overground) - tas pats, kas meinstrymas, tik su didesnėmis ambicijomis. 

**** Nuo pinigų pasauliui susisuka galva (angl.).

***** Pinigai - tai popiergaliai (rus.).