Autorius: SputnikNews.lt Šaltinis: https://sputniknews.lt/world/2... 2018-10-30 13:29:10, skaitė 645, komentavo 4
VILNIUS, spalio 30 — Sputnik. Ateinantieji prezidento rinkimai gali paskatinti visišką suskaldymą JAV visuomenėje ir naują pilietinį karą šalyje, tokią nuomonę išreiškė britų istorikas, Harvardo universiteto profesorius Nialas Fergusonas savo straipsnyje, kuris buvo paskelbtas laikraštyje "The Sunday Times".
Mokslininkas teigia, kad pastaruoju metu Jungtinėse Valstijose stiprėja vidaus prieštaravimai ir paaštrėja "kultūrinis konfliktas".
Amerikos interneto segmente jau senai prasidėjo savotiškas kultūrinis pilietinis karas, ir artėjant tarpiniams rinkimams į Kongresą, jis dar labiau kaista, pastebi Fergusonas.
Pasak istoriko, atvejai, kai puolami žinomi JAV prezidento kritikai, tokie kaip Barack Obama ir Hillary Clinton, suteikia pagrindą "pranašauti" pilietinį karą JAV.
Emily Whalen, Teksaso universiteto istorijos mokslų kandidatė, savo straipsnyje tinklalapiui "Task&Purpose" taip pat analizuoja JAV pilietinio karo riziką, remdamasi žurnalisto Jonathano Randalo, kuris savo laiku numatė pilietinio karo pradžią Libane, metodologija.
Žinoma, JAV ir Libanas labai skiriasi visais požiūriais, rašo Whalen. Vis dėlto, pats pilietinio karo fenomenas nepriklauso nuo to, ar labai išsivysčiusi šalis, pabrėžia istorikė.
Analizuodama padėtį Jungtinėse Valstijose su Randalo metodologijos pagalba, Whalen padarė išvadą, kad yra priežasčių nerimauti.
Tuo tarpu yra keletas panašumų tarp Libano 1975 metais ir JAV 2018 metais, į kuriuos Randalas neatsižvelgė savo laiku, teigia specialistė.
Taigi, JAV prezidentas, pasak Whalen, šiuo metu yra "stačiokas", be to, šalis turi galingų ir nepatikimų sąjungininkų, puoselėjančių savo interesus ir, faktiškai, "karikatūrinę neefektyvią vyriausybę".
JAV respublikonų partija primena Libano konservatorių jėgas pilietinio karo išvakarėse, o demokratai, kaip savo laiku progresyvios Libano partijos, yra "dezorganizuoti ir decentralizuoti", mano mokslininkė.
Jonathanas Randalas yra JAV žurnalistas, kuris savo laiku dirbo su tokiais leidiniais kaip "The New York Time" ir "The Washington Post".
1974 metais jis išpranašavo pilietinį karą Libane beveik prieš metus iki jo pradžios.
Žurnalistas sukūrė tam tikrą "detektorių", kuris leidžia įvertinti dabartinę padėtį valstybėje vidaus politinių konfliktų ir pilietinio karo grėsmės atžvilgiu.