October 1, 2023

Olegas Novoselovas. Apie ragus (pasaka didieliems berniukams)

Vienoje karalystėje gyvena, vargo nemato įvairūs žvėrys. Žinduoliai, tarp kitko. Gyvena skirtingai, o kai kurie netgi turi ragus.


Autoriaus iliustracija

Ožys. Domisi ožkomis. Ožys ir yra ožys. Vedė ožką, todėl ir turi ragus. Bet jis pats dėl visko kaltas. Todėl, kad jis – ožys. Juk visos ožkos žino, kad visi ožiai – ožiai. Dėsninga, jeigu jau vedė ožką.

Avinas. Bukas. Todėl vedė avį. Nes papuolė. Galima tik spėlioti, ką ožka išdarinėja kol avinas darbe – neveltui avino ragai spirale susukti. Jis gi pats dėl visko kaltas. Todėl, kad vedė avį. Vesti avį gali tik bukas avinas.

Sargis. Šuo. Dulkina tekančias kales. Tačiau neveda. Jis juk ne durnius – supranta, kad vesti kalių negalima, todėl ragų ir neturi. Kalės jį myli, ypač rujojančios. Geriau jam neaiškinti, kad jis kaltas – gali įkąsti. Domisi medžiokle.

Bulius. Stiprus. Užsispyręs. Bet kvailas, todėl vedė karvę ir turi ragus. Atrajoja ėdalą. Aria kaip jautis. Pats kaltas, kadangi neskiria dėmesio. Negalima visą laiką arti kaip jautis.

Vasiokas. Kašaras. Palaidūnas. Plėšrūnas. Gali pasilaižyti sau pautus, todėl yra seksualiai nepriklausomas, neveda ir neturi ragų. Potencijai naudoja grietinę. Dulkina kates. Bliauna. Riejasi. Miega ir ėda kiek nori, niekas nedrįsta jam nurodinėti. Patenkintas gyvenimu. Mėgaujasi sapnų peržiūromis. Dėl visko kaltos katės. Taip išauklėjo.

Paršas. Kuilys. Praktiškas, šeimininkiškas, ciniškas, protingas, nesibijo gyvenimo purvo. Dulkina paršavedę kiek tik užsimano, o ji laiminga ir gimdo daug paršelių. Ragų neturi. Domisi archeologija. Gali būti, kad dėl kažko ir kaltas, tačiau jam giliai nusišikti.

Elnias. Kilnus. Labai. Tikras vyras. Ant galvos nešioja pilotę, o ant rankų savo stirną. Dievina ją, apipila dovanomis ir vykdo visus jos norus. Sekso gauna vieną kartą į metus. Jis labai kilnus, todėl nemano, kad galima reikalauti daugiau. Turi pačius įmantriausius ragus. Kuomet jie tampa pernelyg sunkūs, jis labai kilniai savo mylymąjai viską atleidžia, nusimeta senuosius ragus ir pradeda augintis naujus. Kai išsiskiria, išeina į mišką, labai kilniai sau pasiimdamas tik ragus. Visada ir dėl visko kaltas, kadangi labai kilniai prisiima kaltę sau.

Bebras. Rūpinasi namais. Mėgsta meistrauti. Darbštuolis. Puikus statybininkas. Petys į petį su bebriene renčia namus bei užtvankas, auklėja vaikus. Laimingai vedęs. Valdo medienos apdirbimo cechą. Domisi nardymu. Deda ant visų iš vandens gelmės. Ragų neturi. Ant tų, kas nori ji padaryti kaltu – deda iš pauodegio gelmių.

Tačiau iš tiesų juk ši pasaka ne apie tai, kaip gyvena visi šitie žvėrys. Vien tik tai svarbu, kaip tu pats gyveni. Ir ar turi ragus.

Olegas Novoselovas [Олег Новоселов] – knygos “Moteris. Vadovėlis vyrams” autorius:

“Mano literatūrinė kūryba skirta kovai su matriarchaline postkrikščioniškos civilizacijos degradacija. Šiuolaikiniame pasaulyje nežinau srities vertesnės pastangų, nei sapiensų evoliucijos korekcija.”

 

Tavo neįkainojamas pasisakymas: